Спорт и фитнесМартиал Артс

Мисха Алоиан: биографија боксера

Мисха Алоиан - боксер, захтевао мастер спорта Руске Федерације. Три пута шампион Русије, је европски првак. Такође, Алоиан - два пута светски првак, освајач Олимпијских игара.

Детињство и први кораци у боксу

Миша Алоиан је рођен двадесет трећег августа 1988. године у селу Бамбаксхат Хоктембериан региона Јерменије. Године 1997., он и његови родитељи преселили у граду Новокузнетск. Ту је почео бокс. Ја тренирао Мисха Ницхолас Салихов. Након неког времена се преселио у Новосибирску.

Треба напоменути да је кутија Миша је почео, да тако кажем, случајно. Десило се да у Новокузнетск, отишао у школу №54, налази се у зони "Куибисхев". Ово је приватни сектор у граду, који се сматра друштвено сложен. Миша често морали да се боре са другим момцима на улици. Успут, има га је запазио и тренер Николај Салихов и позвао као у одељку о боксу.

Миша Алоиан био у стању момак. Његов први Такмичење је одржано у 1998. је био Новогодишњи турнир у Осинники. У то време је био умешан у боксу за неколико месеци, али је успео да освоји овај турнир у својој класи тежине.

Будући спортиста никада није пропустио тренинг и постигли добре резултате у рингу у кратком времену. Он је такође успешно студирао, тројке није био у школи. То није могао а да не задовољи родитеље који не ометају својом страшћу, иако је често долазио кући са модрицама. Миша сам увек говорио да воли да учи. После средње школе, дипломирао је на стручном колеџу и добио правну професију.

У 2004. години, Миша Алоиан је већ укључен у омладинске групе под вођством искусног тренера Јуриј Цхувасхова. Ово ментора компетентно обучени талентованог момка. За кратко време тренер и боксер у стању да постигне веома добре резултате. Већ у децембру 2005. године, Алоиан постао власник Купа Русије међу младима. Током завршне борбе Миша Алоиан је био мајстор спорта. То је укључен у репрезентацију за младе.

Рана каријера

У 2007. години, Миша Алоиан освојио титулу првака Русије међу младима. Исте године је учествовао на Европском првенству за младе, који такође зарадио златну медаљу. Наредне године, био је укључен у првенству одраслих Русије и успели да стигну до финала. Након тога Алоиан је позван у репрезентацију (одраслих), са којом је учествовао на Светском купу у руској престоници. Алоиан је успео да победи у овом такмичењу. У завршној борби, он је победио познатог кубанског спортиста, медаље и на Светском првенству Андри Лаффитте. После овог тријумфа Миша постао тренер Едуард Кравцов.

Руска репрезентација

У 2009. години, Чехов је спровела турнир у којем су учествовали најјаче боксерице Руске Федерације. На основу својих резултата да је да се формира део националног тима. Мисха Алоиан, чија је биографија је богата награда и наслова, поражен свог ривала Џорџ Балаксхина (троструки првак Европе) и успела да добије упориште у националном тиму.

Тако је дошао на Светском првенству у Милану. Тамо је прилично лако стигла до полуфинала, где се састао у рингу са монголски боксера Тогстсогтом Ниамбаиарином. Прве две рунде Мајк водио бодова, али у трећем монголски спортиста је био у стању да извади победу. Као резултат тога, Миша морали да се задовоље бронзаном медаљом.

Већ у новембру 2009. године, Алоиан освојио је руски шампионат. У финалу, опет састао са Џорџом балаксхин и био је у стању да га победи. Овај тријумф му је помогао да постане лидер тима у својој класи тежине.

evropski шампион

Европски шампионат 2010. одржан у Москви. Алоиан освојио све своје битке и постао првак Европе. У финалу се борио са британском Халид Јафаи, који је освојио на поене.

СВЕТСКО pRVENSTVO

У 2011. години, Мајк је постао троструки руски шампион. Ова победа му је омогућило да се у тим, идите на светском првенству у Бакуу. Публика га извиждали и на сваки начин показао свој презир, по том питању, као и цео тим Јерменије. То се догодило због сукоба Карабаха.

Сваки пут Мајкл појавио у рингу, малтретира га наставили. Испоставило се да је то био Миша поражен азербејџански спортиста Елвин Мамисхадзе. Након тога, било је потребно издвојити већу заштиту Алоиан. Иза ње су организовали прави лов, и покушао неколико пута да гледају на један, али ништа се није догодило.

Наравно, психолошки притисак утицала на боксер, али то није спречило да доћи до коначне битке и порази их. Са овом тешком победом за њега лично честитао градоначелнику Владимир Городетски, Новосибирск, а затим председником Дмитријем Медведевим.