Новости и друштвоПознате личности

Руски Денисенко Алексеј Алексеевич тхехквондистов: биографија, достигнућа и занимљивости

Денисенко Алексеј - познат домаће спортисте теквондо. Два пута медаље на Летњу олимпијаду. Чемпион России, понавља учесник и победник шампионата Европе и света. Члан од првих европских играма у Бакуу, која је освојила бронзану медаљу. Он држи титулу Заслуженниј Мастер спорта Русије.

Биографија спортисте

Денисенко Алексеј је рођен у градићу Батаиск, који се налази у Ростовској области. То се догодило 1993. године.

Денисенко Алексеа у делу теквондо водио његов отац када је имао само 8 година. Отишао је само у школу. У истом чланку нашег хероја је упознао своју прву тренера, чије име је Александар Шин.

Отац будућег шампиона дао је његов син у овом спорту, јер сам желео да буде сличан раним идола - Дзхеки Цхана и Јеан-Цлауде Ван Дамме.

Припремите се за атлетске каријере почео је отац Денисенко Алексеиа из првих година живота. Они су били ангажовани у очвршћавања тела. Након почетку Алек је био веома болестан и слаб дете.

Први пут Алекс нерадо отишао у делу, али постепено постала укључени. Он је почео да имитира идола свога оца и са обновљеном енергијом почели да уче теквондо.

Отац каже да Алекс није само желе да се одрекну спортом, али је на крају одлучио против њега. Упркос чињеници да је обука је морао да прође кроз Дон бродом. Овакви проблеми су се појавили у изградњи Ростову Ворошилов моста. Због реновирања јавног превоза на десној обали Дона, где је тренирао, није ходао. Због тога је било неопходно да се користи брод. И враћају кући касно увече на задњи аутобус.

лични живот

Лични живот у каријери спортисте игра важну улогу тек недавно. Пре тога је у потпуности фокусиран на спорту.

Недавно, у децембру 2016, оженио Анастасиа тхеквондистке Барисхников бронзаном првака Олимпијских игара у Лондону, три пута европски првак, два пута освојили су бронзане медаље на светским првенствима.

Олимпијске игре у Лондону

Алексеј Денисенко у теквондоу почео да показује добре резултате из првих омладинских турнира. Убрзо је дошао у напомени уз тренера националног тима.

Успјеси у међународној арени под условом да учествују у летњим олимпијским играма у Лондону 2012. године. У то време, није био сасвим 19 година. Денисенко играо у најсветлије категорији тежине - до 58 килограма.

Руси су почели свој пут до победе ни у квалификацијама, пошто сам био млад, није познато да било ко спортисти са ниским личним оцене. У првој борби на Олимпијади јунак овог чланка се састао са Костарике Хеинер Овиедо. Руски освојио је убедљиву победу 5: 2.

У четвртфиналу, Алексеј Денисенко на Олимпијади сударио са кинеским спортисте Веи Цхзхенианом. Овај пут борба се окренула горко, дуго, па чак и ефикасније. Денисенко победио 10: 7. Најпрометнији објавио полуфинала у којем Алекс у огорчене борбе дао пут до Јужне Кореје Лее Тае Хун са резултатом 6: 7. Узгред, злостављач Руси у финалу претрпели пораз од Шпанца Хуелиа Гонзалез 8:17.

Али, Алексеј Денисенко у утакмици за треће место, тзв утеха финалу, освојио Аустралиан Сафван Кхалил од 3: 1. Тако је млади руски освојио своју прву олимпијску медаљу. На Играма у Лондону ово је био само један од две бронзане медаље Руске тима у теквондоу.

Европско првенство у Азербејџану

Следећи велики међународни турнир је Европско првенство, која је одржана у Бакуу, главном граду Азербејџана. Алексеј Денисенко, теквондоу у биографији једног спортисте у време одиграо одлучујућу улогу, изабрани без икаквих проблема за турнира.

На такмичењима, наступао је у тежини категорији до 68 килограма. Савладавши прелиминарне рунде, спортиста достигла одлучујућу битку. У финалу се састао са Турк Сервет Тазегул, али је изгубио.

У тимском такмичењу је руски тим је освојио друго место, освојивши две златне, три сребрне и две бронзане награде. Јачи су били само Хрвати.

Светско првенство у Русији

У 2015., он је добио право да говори на Светском купу Алекеи Денисенко. Теквондо у биографији спортисте у то време одиграо кључну улогу.

Јунак овог члана поново су се борили у тежини категорији до 68 килограма. И у финалу спријатељио поново са Турк Сервет Тазегул. И опет изгубио.

У принципу, руски тим обављају слабо на светским првенствима, завршивши само 12. место. У пигги банк нашег тима није имао златну награду, само две сребрне (од којих је један победио Денисенко) и пет бронзаних.

Европски игре у Баку

У 2015. је учествовао у наредних међународним такмичењима Алексеј Денисенко. Теквондо је укључена у програм првих европских играма. Ово је аналогно на Олимпијаду, али само за европске тимове. У почетку је било претпоставити да ће бити спроведена само летњих спортова, али сада прима више предлога да се организују и европске зимске игре. Важно је напоменути да се у другим континентима таква такмичења су око за дуго времена. На пример, Пан-Америцан, пан-афрички и Пан-Араб Гамес.

На овим такмичењима почела сам са 1/8 финала Алексеј Денисенко. Он се противио спортиста из Сан Марина Мицхеле Цхеккароне. Руски самоуверено је освојио 19: 1. У четвртфиналу, јунак овог члана, као самоуверено бавио Енглеза Мартин Стампер - 18: 6.

Проблеми су почели тек у полуфиналу са власником сајта, као азербејџански Аихан Тагизаде. У упорном двобоју Денисенко даје 5: 7. У борби за треће место Руси се састао са својим дугогодишњим ривалом - турске Сервет Тазегул. У овом тренутку, Турци су изгубили у 1/8 финалу Поле Каролиу Робаку - 9:21.

Дуел за треће место је продуктивна. Денисенко, најзад је успео да победи - 19:16.

У тимском такмичењу на европским утакмицама, Руси су били трећи, иза Азера и Британцима.

Други олимпијада

У 2016. на 22 година, учествовао је у другом Олимпијаде Алекеи Денисенко. Теквондо на Олимпијским играма био је релативно млад, али је већ омиљени дисциплина.

У свом круна тежина категорија до 68 килограма Денисенко је поново био један од фаворита. У 1/8 финалу је лако бавио Венецуеле Едгар Цонтрерас - 12: 2. У четвртфиналу састао са Турк Тазегиулем, али овог пута показало јачи од свог противника, који је првобитно изгубила редовно. Руски је освојио 19: 6.

У полуфиналу, био је поражен белгијски Јаоуад Асххаб 6: 1. Алексеј Денисенко у финалу обједињених са спортисте из Јордана Ахмад Абагаусхом. Без обзира колико се противио јунака овог члана, ипак изгубили 6:10.

Овај сребрна медаља освојили су Руси само у овим играма. Са овим резултатом у тимском такмичењу су делили девето место са Мексико, Нигерија, Србије и Француске.

На путу до првенства

Сада Алексеј Денисенко и даље тешко тренирати, да коначно освоји златну медаљу на великим међународним такмичењима. Као што можете видети, све док такав успех он или није постигнут једном.

Тренутно Денисенко живи у свом родном граду - Батајск. Паралелно са спортске каријере студирања у Наберезхние Цхелни.

Са супругом Денисенко планира да делују у тандему за предстојеће Летње олимпијске игре у Токију 2020. године.

Copyright © 2018 sr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.