Спорт и фитнесФудбал

ЕУРО 2000 резултати и чињенице

ЕВРО 2000 узео две земље - Белгија и Холандија. То се десило по први пут у историји. 11. Европско првенство било је узбудљивије од турнира 1996. године. Учешћем тимове на УЕФА ЕУРО 2000, било је 16. Монтажни задовољан публику са узбудљивом мечу са непредвидивим резултатима. Многи слабе екипе су били у могућности да представе осећај, играјући звездане композиције. ЕВРО-2000 Руски тим није могао да изађе.

kvalifikacije

То није било у квалификацијама за сензацијама. Најинтересантнији група почела је у Француској, Украјини, Русији, Исланд, Јерменија, Андора. За постизање борио четири тима. Три почињу игре за Русију било грешака. Али онда је тим био у стању да дају снажан серију од шест утакмица. У финалном мечу у Русији, направио грешку, иза Украјине, који је касније дао начин у Словенију у плаи-оффу. Француска је на ЕУРО 2000 са првог места.

Група А

У тој групи су: Португал, Румунија, Енглеске и Немачке.

У групној фази румунске репрезентације је нешто невероватно. Она је успела да победи Енглеску са резултатом 3: 2 и играо нерешено са Немачком. Само Португалија био у стању да заустави Румуне. Врло лоше поступио Енглеска, пошто је освојио само победу. Неуспех је Немачка, која је изгубила два меча и извући. Овај ниво игре од Немаца у ЕВРО 2000. фудбалу није очекивао никога.

У плеј-офу од Португала и Румуније.

група Б

У групи били су: Италија, Шведска, Белгија и Турска.

Није било сензација. Италија, као и омиљени, је заузео прво место, са светло игра није била. За друго место у осталим тимовима који се боре групу. Белгијанци почели добро, победивши Шведску у првој утакмици, али да успори и дао пут до Турака 0: 2 их пребацивали на друго место.

У плеј-офу отишао у Италију и Турску.

Група Ц

У групи су били: Шпанија, Југославија, Норвешка и Словенија.

Шпанија у групи је требало да буде фаворит. Међутим, то се није догодило. Еуро 2000 фудбал ће бити упамћен по својој нејасан почетак. У првој утакмици тима изгубила од Норвешке са резултатом од 1: 0. Словенија није произвео сензације, губи 2: 1. Да бисте изашли из плеј Шпанија је да победи Југославију. До 90. минуту Југославије водио са резултатом од 3: 2. На почетку продужетака казне у поређењу са Шпанцима путем, али то није довољно. У последњим секундама Шпаније успела да учини чудо што је постигао четврти гол.

У плеј-офа прошле Шпанији и Југославији.

Група Д

У групи су били: Холандија, Француска, Чешка и Данска.

Утакмице у групи ће бити упамћен не само узбудљиву игру, али и скандал судија. Дуел Холандија, Чешка је одржан у неизвесности. Чешка је водио игру, а меч је дошао до краја. Изгледало је да су Холандија одбијају. На крају игре за врло сумњивог прекршаја судија одреди пенал који је имплементиран.

Они стигли до плеј-офа Холандија и Француска.

Четвртфинале

Утакмица Шпанија-Француска је био најинтересантнији у Еуро 2000 четвртфиналу. Композиције оба тима била импресивна. Шпанија је почела веома самоуверено, одмах створила неколико опасних тренутака на вратима Француза, али голман играо поуздано. У једном тренутку Дјоркаефф прави стандард и Зидан шаље лопту у горњем углу. Пет минута касније, Шпанија и зарадио са беле тачке. Дјоркаефф у последњем тренутку поново преузима Француску напред. На самом крају Шпаније има шансу, али Раул није успео да постигне са "тачке".

Дуел Холандија, Југославија је требало да буде узбудљиво. Холандски пре него што се утакмица не сматра фаворити, поред тога, многи их не видим у полуфиналу. Међутим, Југославија, која је показала групе невероватну игру, је уништен од стране Дутцх. Многи аналитичари нису били у стању да објасни овај неуспех. Холандија је одржао најбољу игру на турниру, освојивши са резултатом 6: 1.

Румунија у опозицији није успела да изненади са Италијом. Од тима који је успео да победи Енглеску у групној фази, очекивали смо више. Тотти и Инзаги постигао лопту, Румунија послати кући. Унпрепоссессинг игра истицао Георге Хаџи, који је у другој половини добили два жута картона.

У утакмици Португалија-Турска фаворит је очигледно. Нуно Гомеш је постигао два гола, бацио Турке из турнира. излаз Турске у доигравању је већ велики успех, па незадовољни крике навијача није било.

полуфинале

Дуел између Холандије и Италије био је украс турнира. То није коначан ЕВРО 2000, али не заостаје за распламса. Фаворити су сматрани Холандски. Они су имали најсјајније напад који је већ успео да импресионира публику. Италија разлику уравнотежен одбрану. Италијани морали да играју са десет мушкараца из 34. минута. Две казне су изречене у Толдо врата, али голман игра и Род оставио Италијане у игри. Све је одлучено у пенали, што Италија је стабилнији и прошли даље.

У утакмици Португалија-Француска разбио други ред. У главном време тимова постигао лопту и преселио у игру у екстра. На самом крају судију додељује казна за кривично дјело за које имају бочни судију. Зидане правилно спроводи стандард и довео Француску до финала.

ЕУРО 2000 финале

Ова узбудљива УЕФА не може да заврши избледела финиш. И тако је и било. На 55. минуту, Италијани су отишли напред захваљујући голу Делвеццхио. До краја првог полувремена су одржали предност. На додатном минуту лопта је на вратима Италије. У продужетака Француска је постигао "златни" гол и зграби трофеј УЕФА Еуро 2000. Француска-Италија - најинтересантнији меч је финале дуги низ година.

Тоурнамент организатори донели огромне профите. Утакмице посетио милиона фанова. Еуро 2000 је публици много позитивних емоција и занимљивих борби.

Copyright © 2018 sr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.