Спорт и фитнесОутдоор Спортс

Сандрин је Баји: биографија, приватни живот, спортски успеси

Сандрин је Баји - чувени француски биатхлете. Освајач олимпијске медаље, светски шампион, поновио победник етапе Светског првенства.

Први успеси

Сандрин је Баји је рођен у Француској 1979. године. Овај спорт је на 15 година. Говори на озбиљне нивоу, почев од 2000. године, када је била 21 година. У тако раној доби за биатхлетес она је ушла у репрезентацију на Светском купу у Лахти, Финска. У појединачној трци постао 49. Овај резултат омогућио је млада Францускиња да се квалификује за остваривање трку. У другом почетка, она је успела да мало побољша резултат од доласка до циља 42тх. Се указује на Светском купу у својој првој сезони Сандрин је Баи нису добили.

Али идуће сезоне довео своју прву победу. У другој фази Светског купа у Покљука Словенији није био једнак у појединачној трци. За овај успех, додао је сребрну медаљу у релеја. Међутим, више него да се на подијуму није успео у преостале фазе. Као резултат тога, било је потребно 194 поена 28 у укупном.

бронза сезона

Успешнији за Сандрин Баји је сезоне 2003/2004 година. Већ искусни биатхлете победио у својој првој трци - Спринт у Контиолахти, Финској.

Међутим, већина те сезоне Баилли остао у трећој фази. Бронзана медаља отишла до ње два пута у релеја, једном у спринту, масовни старт и два пута више у потрази трке.

У укупном поретку Светског купа Баи изгубио од Рускиња Олга Медведтсева, освојивши те године освојио норвешки Лив Грета Пуаре.

светски шампион

2003 је био успешан за Баилли у Светском купу у Ханти-Мансијск, Русија. У првом спринт трци дошао до циља од 7., омогућавајући 2 листић на траци, изгубили у последњим минутима и 40 секунди до победника, саиграча Силвие Бекар.

Следећег дана, 16. марта, 2003, Баји је на почетку сценског Пурсуит. У првој фази, направио сам грешку, али је дан снимања вукао за све учеснике. Самац фаворит претходног дана, омогућавајући промашај на првом и другом стадијуму, трећи и све "упуцала." Три пуцња из пет отишао у "млеко".

Баји пуцао без промашаја у другој и трећој фази, четврти Пуцњава је долазила на челу Пелотон заједно са немачким Мартина Глагов. Лидери су један листић, заједно отишао у последњем кругу, али није могао да идентификује победника. Они су дошли до циља заједно, делећи златну медаљу.

Освајање Светског првенства

Најуспешнији каријера у Баји постао сезона 2004-2005. Иако у првој фази, у норвешком Беитостелене нису довели велики број бодова. Једини успех - бронзану медаљу у релеја.

Али, недељу дана касније је прва победа била у Холменколлен. Он је постао успешан тежња. Уочи спринта Баји је тек четврта, губи се Руси прашине и Зајцева и Словеније биатхлете Тадее Бранковића. Међутим, коначна разлика била врло мала, тако да је Францускиња је успела да освоји прву победу ове сезоне. У "Спортс Биатлон" на свим спортским сајтовима, она је добила најповољније коментаре и оцене.

Ово је праћено побједу у спринту у пољском Остерсунд, још један успех у потрази за италијанске скијалишта у Антерселва. И одбегли успех на Светском купу у словеначком Покљука. Баји је недељу дана само неодољива. У сва три трке (Спринт, пурсуит и маса од почетка) Француски биатхлете победио. Голден хет-трик је подигао на врх генералном пласману Светског купа фази. Ово првенство је тако неко и није дала. Међутим, коначна предност у односу на немачке Кати Вилхелм, који је заузео друго место, то је сасвим мали - само 14 бодова. У свим деловима "Спортс Биатлон" Баилли у сезони, проглашен је за најбољег спортисту године.

Олимпијада у Торину

На Олимпијским играма у Торину Баилли је као део француске репрезентације је већ један од лидера репрезентације. У првој трци, два казне у спринту до циља је дошао шести, иза победник Францускиња Баверел-Роберта 11 секунди.

Рехабилитовани у потрази није успео, направио грешку у другој пуцњави, а више у трећем реду два, Баи погоршала своју полазну позицију долази до циља само 12. са заостатком од 2 минута 55 секунди из Немачке Кати Вилхелм, који је порастао до 7. место.

У појединачној трци Баји право на један листић на три фазе четири, је да се заврши 6., губи победнику руске жене Светлана Исхмуратова више од два и по минута.

Не доносе успех и масовни старт. Баји је успешно прошао први круг, а онда је почео да пропусти у свим каснијим фазама. Као резултат тога, постао је десети са заостатком од 1 минут и 45 секунди. Он је победио Швеђанин Ана Карин Олофссон.

Медаља на Олимпијским играма Баи освојила у релеја. За репрезентацију Француске, она је водила последњу фазу. Користећи само два додатна метка, зарадио треће место.

Још један олимпијски педала је освојила на Играма у Ванкуверу 2010. године. Затим, сребро је такође у стању да се у релеја.

Током своје каријере Баји учествовао у 236 трке. 42 пута сам на подијуму. Његова имовина 20 победа, и друга места 15 7 бронзаних медаља.

Његова професионална каријера завршила 2010. године.