Новости и друштвоПознате личности

Стивен Хендри: биографија, успех

Стивен Хендри - снукер играч, многи сматрају као највећи у историји билијара. Он је - велики број светских рекорда: .. Износ новчане награде, количина века паузе, наслова итд Он је постао први шкотски играч за пример за следећу генерацију сноокер. У 80 година у овој игри доминира Стив Девис, а 90 припада искључиво Хендри. Његова предност у односу на противника био је толико очигледно да су неки од њих психолошки изгубљена и пре почетка утакмице. У овом чланку, описујемо кратак биографију сноокер.

породица

Стефан Дзхеимс Хендри је рођен у Единбургу (Шкотска) 1969. године. Отац снукер посла имао продају воћа и поврћа. Када је имао седам година, породица се преселила у Хендри Фифе. Тада су моји родитељи развели, а главни јунак овог члана, заједно са мајком отишао у Јужну Куеенсферри.

билијар

Убрзо Стивен Хендри је постао заинтересован за билијар. Шкотска је потреба за новог играча, од 1950-их, нико није могао да освоји титулу. Стивен је био у стању да то уради у 14 година на Националном првенству 1983. године. Наравно, он је прикована пажњу. 15 година - ово је доба у којем је аматерски Светско првенство освојили Стивен Хендри. Бејзбол је постао његов главни занимање у животу. У 16 година, младић примљен професионални статус.

Рана каријера

У својој првој сезони Стивен Хендри достигао 1/16 турнир "Мерцанти Кредит Цлассиц" и стигла до првог круга Светског првенства. Али, нажалост, он је поразио Вилли поцепана. Сезона Стивен завршила је само 51-ом месту.

1986-1987 године су биле успешније за њега. Сноокер одбранио титулу и отишао у четвртфиналу мерцанти и Гранд Прик. Хендри зауставио Дзхо Дзхонсон, порастао је на листи за 23 места. Ипак од Стефана почели да говоре, као вероватно наследник Давис. Наравно, преподобни Џонсон учи Хендри неколико увредљивих "лекције", али то није утицало на одређивање Стевен. Напротив, још је желео да буде најбољи снукер играч на свету.

нови ниво

У истој сезони Хендри Стивен је виђен и отсенон предузетник Иан Дојл. Он је постао менаџер младог играча. Њихова сарадња је била основа за стварање друштва "110 спорт». Сада је ангажована на пословима већине врхунских играча.

У трећем играч сезоне снукер Стивен Хендри је победа ранг догађаје на редовној основи. Освојио је "британски Оупен" и Гранд Прик. Стефан је одбранио титулу у Шкотској шампиона и освојио "аустралиана Мастерс." Према резултатима ове сезоне Хендри освојио четврто место ранг. Свако је схватио да је младић постао нова појава у сноокер.

Следеће сезоне Хендри Стивен имао не баш добро. Он није освојио ранг догађај. Али снукер играч освојио је "Мастерс" у Новом Зеланду и Вемблеи. То је омогућило јунака овог члана да се треће место у финалној ранг листи.

тријумф

Сезона 1989/90 је за билијар тријумф - победнику наслова "Вемблеи" и "шкотским Мастерс", "Еисхн Оупен", "Дубај Цлассиц", додао Сноокер Цхампионсхип тхе Ворлд Цуп. '21 - ово је доба у којем је донет Стивен Хендри. младић је каријера достигла нови ниво. Он је први светски место ранг снукер.

Следеће сезоне, Стефан је био у стању да одбрани титулу. Али је освојио неколико турнира "Мастерс" и пет рејтинг такмичења. Ово нико пре њега није могао учинити (то се евиденција до данас).

стабилност

1992 - то је година када је вратио шампионску круну Стивен Хендри. Сноокер активно развија, а младић је имао много нових конкурената. Највише шарене су Џон Хигинс и Рони О'Саливен. Ипак билијар је наставио да доминира, освојивши 2-3 стабилне рејтинг такмичења годишње и држи прво место на табели. Године 1994. био је награђен Орденом британске империје (МБЕ) и био је именован спортисту године (гласали у ББЦ).

Године 1996., Стивен је шести пут постао светски шампион. Хустлер ухваћен на овом индикатору са Стеве Давис и Раи Реардон. Године 1997., Хендри је планирао да освоји трофеј за седми пут. Сноокер лако стигао до финала, али то се састао са Кен Доиерти, који, као јунак из чланка планира да постане први. Стефан је изгубио од њега прилично неочекиваним резултатом - 18:12. Међутим, у генералном пласману билијар за осми пут заредом је узео прво место.

novi покушај

Следеће сезоне (1997/98) Стивен Хендри поново није успео да порасте на Олимпу. Највише офанзива на снукер играч је да је тукао Дзхимми Уаит. Пре тога, Стефан га је победио у финалу четири пута. Све је постало још горе када Хендри одвео прво место ранг. То је Џон Хигинс је освојио турнир у Шефилду. Стивен је био веома узнемирен, као поносан на првом месту ранг не мање од наслова.

У овом тренутку, већина билијарских коментатора прогласио скори завршетак Хендри каријере, јер је ниво његове игре у односу на раних 90-тих је значајно опао. Поред тога, у позадини Стивен удахнуо нову генерацију билијар (Рони О'Саливен Марк Вилијамс, Џон Хигинс и др.) Који се фокусирају на високом бар, која поставља јунака овог члана. Али Хендри и не мисли да заврши каријеру. Као иу удаљеним осамдесетих, његова одлучност да се врати билијар круна је порасла само.

Дуго очекивани наслов

Године 1999., Стивен Хендри, библиографија која није велика (књиге), коначно је постао светски шампион по седми пут. Али прво место ранг снукер и није се вратио. Билијар играч је освојио по неколико турнира у сезони, али је безусловна руководство оставио. Ипак, Стефан је ушао у првих пет снукер играча планете и створио им озбиљну конкуренцију.

Сунсет каријера

Каснији сезоне су за билијар не веома успешна. 2004-2005 ,. Отишли смо у Стефану прилично напето. Хендри активно тренирао Терри Гриффитс. Њихови комбиновани напори довели су до јунака овог члана до победе у "Малта Цап". У финалу, "Велцх Оупен" Степхен О'Сулливан признаје са резултатом 8: 9. На "Цхина Оупен" Хендри, такође, је поражен (5: 9) са младим талентима Дин Тсзиунхуеиа. Резултат је био само ужасан наступ на светском првенству четвртфиналу. Сноокер играч Матеј Стивенс је изгубио са резултатом 11:13. Хендри веома емотивно се осврнуо на пораз на конференцији за новинаре накнадно. Једини плус је да билијар увек има друго место у свету ранг.

Посебно неуспеси челика 2005-2006. Хендри уз велике тешкоће стигла до полуфинала у Великој Британији првенства. Тамо, са резултатом 9: 6 тукао Стив Девис. На крају Премиер Леагуе сноокер сам и чекао неуспех. Рони О'Саливен поражен је сува - 6: 0. Онда Хендри изгубио од Алан МекМануса у првом колу Мастерса и није био у стању да одбрани титулу Малте. Ватрен победа над Робертсон 5: 1 (и Стефана урадио у утакмици 4. века) је довело до губитка у четвртфиналу од Хиггинс са резултатом 2: 5. То није успело у Хендри и многим другим турнирима. Као резултат тога, конкуренција између Ронние и Стефана дошао до краја, као и билијар ужасно провео сезону. Поред свега Хендри изгубио на Најџел Бонд првом колу Светског првенства са резултатом 9:10. Он није могао да постигне црну контролу лопте.

Само у 2006-2007, Стивен Хендри, од којих су достигнућа су представљене у овом чланку је успео да поврати прво место ранг. Његова друга победа не може назвати исти материјал. Најупечатљивији представе снукер играчи су одржани на "велшки Опен" и Великој Британији првенству, где Стефан је био у стању да стигну до финала. За све је постало очигледно да Хендри изгубила свој некадашњи вештину и више никада неће бити исти. Ако на почетку нулте снукер играча рангиран у топ 5 листи, сада Стивен је пао испод десетог места.

прилагодљивост

Неки од билијар је добар лопта, неко је мајстор кладјења, а неки имају генетску предиспозицију за ову врсту спорта. Међутим, велики снукер играчи су уједињени само један квалитет - разноврсност. Они су добри у свему и зна како да савлада околности. Када Стефан је планирао да постане милионер у 27 година и пензију од сноокер. Али је све испало другачије. '43 - ово је доба у којем се пензионише лево Стивен Хендри. Дешавања у каријери играча може да послужи као пример: поред бројних титула освојених и успостављених евиденција, спортиста је зарадио више од 8 милиона фунти.

хоби

Главни интерес јунака овог члана је голф. Такође, спортиста се сматра похлепан играч покера. Он је често проводи време радећи са својим пријатељем Марком Уилиамсом.

лични живот

Стивен Хендри, чији је биографија је представљен у претходном тексту, који живе на подручју општине ПЕРТХСХИРЕ (градске Охтерардер) са супругом Манди и деце - сина, Цартер и Блаине. Уз будућа жена сноокер састали у логору Понтинс (Велс) 1984. године. Манди сестра по имену Марија учествовао у билијар турниру, који је 2. место. Хендри је тада 16 година. Стивен Јен Доил менаџер није одобравао њихове романсе. Он је водио дечака на светском првенству, а девојка је постао препрека на његовом путу.

Када се игра погоршала Степхен Иан забрањен Менди прате снукер играче у турнирима. Године 1990., Хендри прво освојила Светски куп. У време када је он већ упознао дуже време са Манди. Они су посебно преселио у саобраћајној несрећи 1988. године у Блацкпоол. Као резултат њеног девојке добио потрес мозга и фрактуру карлицу. Манди неколико недеља лежала у болници. Хустлер често долазио његов вољени.

За време Стивен Хендри и његова супруга живели у Армадале, али чак и пре рођења првог сина, пар се преселио у Пертхсхире. Њихова кућа је направљена од пешчара са два куле и четири спаваће собе налази се у близини приватном путу у Охтерардере. Најстарији син Стефан такође игра билијар. Он је већ успео да освоји један од турнира у клубу "Спенцерс" у граду Стирлинг.

Copyright © 2018 sr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.