Спорт и фитнесМартиал Артс

Владимер кхинцхегасхвили, рвање: Олимпијске игре

Један од данашњих најпопуларнијих грузијских спортисте - Владимер кхинцхегасхвили. Рвање је стекао поштовање и признање у рвању заједници. На Олимпијским играма у 2012, грузијски спортиста освојио је сребрну медаљу, говорећи у категорији до 55 килограма. И на следећим играма сам био у стању да победи.

Биографија спортисте

Године 1991. рођен Владимер кхинцхегасхвили. Рвање је постао његова страст од детињства. Укључе у овај спорт је почео у свом родном граду Гори. Тренутно је члан локалне спортског клуба "Динамо". Он је одрастао у малом селу око стотину километара од главног града - Тбилиси. На источној Грузији.

Страст и љубав према спорту је улио оца, који је такође укључен у слободним стилом. И на високом нивоу. Посебно, постао је победник света младих и европским првенствима.

Владимир је дете је одлучио да крене његовим стопама. Стога, за дуго времена да пате због избора секције спортског није било потребно. Међу свом првом тренеру је био његов отац Аркадиј и Нугзар Схирели.

Први успех на домаћој сцени није морао дуго чекати, а убрзо су пратили и победе на међународном нивоу. У 2011. освојио је сребрну медаљу на Европском првенству Владимер кхинцхегасхвили. Рвање је стекао признање у немачком граду Дортмунду. Током турнира грузијског спортисте има јаку противника. Стоп је могла само руски Јамал Џамал Отарсултанов у обрачун.

Породица Владимир је био најстарије дете, али он има сестру, са којим је увек одржава односе.

Олимпијске игре у Лондону

У 2012., рвач Владимер кхинцхегасхвили прво отишао на Олимпијске игре. Грузијски спортиста стигао на догађају у Лондону. Грузија представљен на Олимпијским играма је врло битка вредна екипа у борби, која је на крају освојила 6 медаља. Међутим, нема злата није био међу њима. Ја сам био изузетак и Владимер кхинцхегасхвили. Рвање о играма представљена је у 7 тежинских категорија. Владимер кхинцхегасхвили се појавио у најсветлије категорији, не теже од 55 кг међу спортистима.

На турниру је узео преко Европске квалификације са турским Ахмет Пекер. У Лондону, грузијски први преузео египатски Ибрагимом Фарахом, а затим преко Бугарске Радослав Великовс и индијског Амит Кумар. У полуфиналу је суочен са великим име јапански рвач Шиничи иумото, која је победила Владимер кхинцхегасхвили.

У борби за златну медаљу са руским Грузије обједињених Отарсултановим Јамал, који је већ освојио три европске титуле. Борбе завршио у корист Руса. Његов први олимпијски медаља освојили Хинцхегасхвили Владимир. Борба му је донео славу широм земље.

У генералном пласману на Олимпијади први пут постала су Руси освојили 11 медаља, укључујући и 4 злата. Грузија је постала девета са три сребрне и три бронзане медаље.

Прелазак на другу категорију тежине

У 2013. Владимер кхинцхегасхвили почела наступа у свом новом тежинској - до 60 килограма. Европско првенство ове сезоне догодио у његовој домовини - у Тбилисију.

Важно је напоменути да је у категорији до 55 кг победник је био његов саиграч Џорџ Едисхерасхвили. Јунак овог члана је стигла до полуфинала, где се састао са руским Опан Сатоми, три-време европског шампиона у. Грузијци изгубио и био је задовољан бронзаном медаљом.

evropski шампион

У 2014. је почео да делује у новом тежина класа Владимер кхинцхегасхвили. Правила Врестлинг Федератион измењен, а спортиста није тежа од 57 килограма међу ривалима.

Европско првенство у складу са новим правилима догодио у граду Вантаа, Финска. У принципу, грузијски тим цени овај турнир за себе као неуспех. Само два члана репрезентације на подијуму. Константин Хабаласхвили био је трећи у категорији до 65 килограма, али Владимер кхинцхегасхвили први пут у својој каријери освојио Европско првенство.

У одлучујућој бици, он је био јачи борац из Монако Геннадииа Тулбиа, родом из Молдавије.

Сребро у Ташкенту

Потврди класа је на Светском првенству Владимер кхинцхегасхвили. Осети (Владимир има Панџаби корене) стигли на турнир међу најјачим борцима у свету у Ташкенту, главном граду Узбекистана.

Турнир је био тријумф руске екипе која је освојила, пошто је освојила 15 медаља, од којих је 6 злато. Фудбалска екипа Грузије био је само једна награда. Она је освојила Владимер кхинцхегасхвили.

У категорији тежине до 57 килограма, изгубио је у финалу једини представник Корејски Ианг гена ил Демократске Народне Републике, освајач бронзане медаље на Олимпијским играма у Лондону.

Тријумф у Лас Вегасу

Нова страница у његовом спортске каријере Владимер кхинцхегасхвили отворен 2015. године, када је отишао на Светско првенство у америчком Лас Вегасу. На турниру је дошао до чина једног од фаворита за титулу, која је требало да се сматра сваки противник.

У овом тренутку на турниру играо 24 комплета медаља. И то је био строг граница - у свакој категорији тежине за једну земљу само један члан може бити заступљени.

У укупној борби избио између Руса и Американаца, који су на крају освојили 4 златне медаље. Међутим, само је руски тим победи било више (14 наспрам 7), тако да је било и отишао на првом месту тима. Број награда и угледних Украјинаца - они 9 медаља. Укупно на подијуму подигао представници 29 држава.

Грузијци освојио само једну златну. Он у ризници свог тима довели Владимер кхинцхегасхвили. Говорио је у категорији до 57 килограма. У полуфиналу у тешкој борби успео је да победи Монгола Ерденебатина Бехбаиара.

Голд Владимер кхинцхегасхвили игра са иранским Хассан Рахими. Грузијски рвач освојио прву светско првенство.

Првенство у Риги

Пре наредних Олимпијских игара, најважнија је Европско првенство 2016. године у борби. То се догодило у главном граду Летоније - Риги. Грузијски тим је показао сјајну резултат. У тимском такмичењу у рвању на тачке Грузијци освојила прво место, победивши чак и руске спортисте.

Само у медаља табели, Грузија је друго место. На Европском првенству имају 9 медаља, укључујући и 3 злата, 2 сребрне и 4 бронзане. Руски тим је освојио 12 награда, од којих 7 златних, једну сребрну и 4 бронзане.

выступал Владимир Хинчегашвили. У категорији тежине до 61 килограма деловао Владимер кхинцхегасхвили. Финале је било тешко за њега, он се противио белоруски Георге Калиев. Након сигурне победе у полуфиналу на Румунски Иван Гуидеа Грузије наишла је на снажан отпор у обрачуну. Он је успео да освоји само одлуком судија.

Дакле, у свом пигги банк био је други у каријери Ворлд Цхампионсхип злата.

Олимпијске игре у Рију

У августу 2016 Владимер кхинцхегасхвили отишао у другом Олимпијским играма у својој атлетској каријери. У борби је одиграо 18 сетова награда за који је ступио терен скоро 350 спортиста из целог света.

Одлична прилика да се потврди супериорност у класи тежине постао АФЛ-2016. Рвање, Владимер кхинцхегасхвили многи су већ били синоними. После неуспеха од пре 4 године, грузијска спортиста имао намеру да се освети.

Упркос чињеници да је пре турнира је назван фаворит №1, свака борба је темељно припремао. Највероватније његови противници били би Азербејџана Гадзхи Алиев, двоструки светски шампион, ирански Хассан Рахими, Монголија Ерденебатина Бехбаиара и Северне Кореје Ианг Кионг-Ил. Сви они Владимер кхинцхегасхвили састали су се у различитим фазама своје каријере - и победио, и изгубио.

Такође је немогуће игнорисати тамне коње на првенству. Руси Викторе Лебедева, двоструки светски шампион, кубански Иовлис Бонне и актуелни европски првак Владимира Дубов.

Пут до победе

Пут до финала није био лак, али је савладао Владимер кхинцхегасхвили. Олимпијада је још једном доказао да не селице борбе не деси овде.

У полуфиналу је грузијска борац победио Алијева. Али, у финалу се противио спортиста, који нико није озбиљно схватао пре турнира. Јапански Реј Хигучи.

Владимер кхинцхегасхвили победио на поене. Сада рангирају олимпијски шампион, он се припрема за наредних почне.