Спорт и фитнесАтлетика

Танит Белбин - познат Америцан фигуре скатер

Танит Белбин - познат америчких и канадских фигуре скатер. Она има двојно држављанство, али САД је представљена на међународној сцени. Она је изведена на леду са Бењамин Агосто. Њих двојица су у више наврата освојио националне титуле и свет. Белбин Анд Агосто завршио каријеру у 2010. години. У овом чланку, описујемо кратак биографију талентованог скатер.

Рана каријера

Танит Белбин је рођен у Кингстон (Канада) у 1984, али је одрастао у граду Киркланд. Пре него што пређемо на Пенсилванија Астон гирл дуги низ година обучени у Кантону (Мицхиган).

Мајка будућег скатер - Мицхелле - радила је као костимограф. Због тога, проблеми са избором хаљина на Танит није било. Рано у својој девојци каријере учествовали у паровима уметничком клизању и плесних. Али онда сам одлучио да се фокусира на другом дистсипилне. Белбин први тренер је био Пол Виртс. Под његовим вођством, учествовала је у плесних са Лиамом Догерти. Не заборави девојку и пар клизање. У овој дисциплини, њен партнер је био Бен Барукко.

Међународни ниво

Године 1998., Танит Белбин прешао из Канаде у Детроит. Игор Схпилбанд (нови тренер) ставити у пару скејтер са Бењамин Агосто. Први успех спортиста постао бронзану медаљу на јуниорском Светском првенству. А онда је пар освојио је сребрну медаљу на првенству САД. Тако, Бењамин и Танит аутоматски квалификовала за Зимске олимпијске игре 2002. године. Белбин али није могао ићи на њега. Девојка није био амерички држављанин.

Торино

Тада Танит Белбин и Бенџамин август одлучио да се концентрише на међународним и домаћим такмичењима. Као резултат тога, спортисти освојили су сребрну медаљу на светским првенствима и четири пута освојио првенство САД. Забринути фанови пар је одлучио да учествује у њиховим животима. Они су потписали петицију како би се омогућило Белбин да постане држављанин Сједињених Америчких Држава пре рока. Неки људи су веровали да убрза овај процес није фер. Многи истакнути страни спортисти у то време био одбијен рано регистрацију држављанства. Али Танит је веома срећан! Тако је стекла право да учествује на Олимпијским играма 2006. године. Белбин у потпуности оправдао поверење. Заједно са Агосто спортиста освојила сребро у Торину. Ова победа је за клизаче достигнућа у САД. Прво, такав резултат, амерички лед плесачи још увек нису показала. И друго, последњи олимпијску медаљу у овој дисциплини примио представнике САД још 1976. године.

Промена тренера

Убрзо Белбин Анд Агосто освојио пету титулу у националном првенству. А онда смо отишли на светском првенству. Постоји пар је дошао до четвртог због пада Танит Белбин у обавезном плесни програм. У 2008. години, у клизачи одлучио да побегне од Игор Схпилбанд, који их је тренирао скоро десет година за редом. Нови наставници и Бенџамин Танит постао Генадиј Карпоносов и Наталиа Линицхук.

2008-2009

На почетку сезоне Белбин Анд Агосто освојио је две сребрне медаље на Гранд Прик "Цуп оф Цхина" и "Скате Америца". У оригиналном плесу Бенџамин повредио леђа, а од крајњи морао бити напуштен. Из тог разлога, пар пропустио такмичење земље. Међутим август имати времена да се опораве за Светско првенство. Бењамин и онда Танит добио сребро. Само један бод испред руске скејтера Домнина и Шабалин.

2009-2010

Сезона је почела са паром победа у фазама Гранд Прик. Али онда Танит имао проблема са здрављем, а спортисти су одбили да учествују у финалу. Државно првенство 2010 август и Белбин примили млађи Чарли Уаиту и Мерил Дејвис. Даље, пар учествовао на Олимпијским играма у Ванкуверу, која је била у стању да се само 4. место. Затим, уместо да на Светско првенство, Бењамин и Танит отишао на турнеју са представом "Смакерс Старс." Након дипломирања пар објавио да се повлачи.