Спорт и фитнесЕктреме Спортс

Канадски возач трка аутомобил Вилнов Жак: биографија, достигнућа у спорту

У свету мотоспорта има доста возача, који стално привукла пажњу како стручњака и јавности. Многи од њих су довољно светла да служе дуги низ година. Један од оних који су укључени у кохорте од најбољих мајстора за вожњу спортске аутомобиле, јест Вилнев Жак. Његова судбина и спортски живот ће бити речи у овом чланку.

рођење

Наш јунак је рођен Април 9, 1971 у породици возача трке. Његов отац - Зхил Вилнев - 1978. могла да постане освајач сребрне медаље на Светском првенству у "Формуле 1" серије, након чега сви породица се преселила да живи у Монаку.

У школи, Жак је имао прилично добре перформансе. Посебно имајући у виду да је лако математике и физике. Међутим, младић је увучен у свет трка. Већ за пет година, он је покушао да вози свог оца, и на десет година - мотокрос бицикле. Трагично, Вилнев Жак је изгубио оца (он трагично) у кратком времену, а не може да одлучује о својим хобијима: био је активно ангажован у скијању, посветио музици, математици, обратио пажњу на аутомобиле.

Почетак трке каријере

У доби од петнаест, млади канадски иде најбоље у то време трке школу, коју је предводио Џим Рассел. У тим данима је био најбољи школа која припрема возача за "Формула Форд - 1600".

Године 1987, Жак иде у другу школу за возаче који се налазе у Схеннонвиле. Тамо је учествовао у тркама под називом Алфа италијански Тоуринг Цар.

У периоду 1989-1991 Вилнев Жак је отишао у "Формули 3" у Италији. Ту је обављао довољно, али не онолико колико жели да домаћој публици, и сећајући се одлично и брзо вожњи свог покојног оца.

Прелазак на Јапан

Године 1992., спортиста је наставио своју тркачку каријеру у Јапану. Већ у првој сезони, био је у стању да донесу коначну друго место и добила позив на првенству, "Формуле Тојота Атлантик", који је освојио пет трка, а на крају сезоне постаје трећи у генералном пласману. Било је ту да је добио титулу "Роокие оф тхе Иеар" за успешан рад и вин 7 Пол позиција.

Више од једног

Посебно место у животу возача и до данашњег дана узима човека по имену Креиг Поллок. То је био за Јацкуес и менаџера и старије пријатеља и учитеља. То је био тај који је решио све финансијске питања канадски и закључио финансијске уговоре. Стога, знајући могућности Јацкуес, 1994., Крег помаже га у "Инди".

Такмичење у Америци

Говорећи на "Инди", Жак Вилнев у прва три трке освојио ништа. Међутим, у четвртом трке био је у стању да покаже да није ни за шта је син познатог тркача, завршивши на другом месту. У септембру 1994. године, канадски био у стању да се прво место на стази Елкхарт Лаке.

Генерално, у првој сезони, Жак добила 94 поена и постао шести у првенству, и поново је освојио награду у категорији "Невцомер оф тхе Иеар". Покојни Зхил Вилнев би био поносан на свог сина.

Наредне сезоне за талентованог возача постао је више него успешна. Он би могао да постане први 4 пута, једном сваке секунде, а два пута трећи на подијуму, као му резултат зарадио дуго очекивани првенство. Због тога је награђен титулом "спортисту године" код куће. Узгред, да Вилленеуве не тркач у Канади нису добили ово значајно у многим стандардима титулу.

Прелазак на "Формула 1"

Август 16, 1995 Жак Вилнев, чија је биографија обилује јарким догађајима и достигнућима, отишао у Краљевској трци у тиму, "Виллиамс". Треба напоменути да је раније, ниједан од пилота успешно извршених у "Инди", није био у стању да успешно обавља у "Формули 1". Међутим, власник тима и узео шансу, како се испоставило, није изгубио.

Већ 10. марта, 1996. Канадски сензационално је пол позицију на стази током Гранд Прик, "Формула 1" у Аустралији, превазилази чак и своје искусне саиграч Дамон Хилл, са којим је формирана товарсцхеские везу. Према резултатима, Жак била друга раса, и победа спречила проблем са системом горива.

прва победа

По први пут на врху корак подијуму Вилнев је завршио Април 28, 1996 у најстаријем стази Гранд Прик, "Формула 1". Главни конкуренти за време имао Хилл, Цоултхард и Сцхумацхер. Међутим, канадски је био у стању да се пробије у вођство од самог почетка и одржи своју водећу позицију до краја трке. Несумњиво, то је био значајан успех, а канадска не говорили само стручњаци, али и публика са новинарима.

Следећа победа Вилленеуве је у Силверстону. Јацкуес је веома упознат са том путу и био је у стању да само извади победу. И после ВН Мађарске, где је поново постао Цанадиан први пут почео да говори о томе већ као кандидат за титулу.

Одлучујући трка

Шампионску титулу 1996. године одређено је на путу у Јапану под именом Сузука. Октобар 13, Хил ипак успео да се скрене првенство, и Вилнев је завршио на другом месту са 78 бодова и поново постане "Роокие оф тхе Иеар". Он је био у стању да вози 92.2% свих првенства пролаза и постала најстабилније возача који је постигао у просеку 4,87 поена по трци.

Првенство 1997

Почетак првенства се испоставило да Канађанима је изузетно нервозан. Гранд Прик који је одржан у његовом родном зидовима, показао неуспешним за њега. Он је отишао са стазе у другом кругу, а због својих грешака.

Проверите у Француској је такође показао неуспешним. Вилнев завршила на четвртом и довела је иза Шумахера у генералном пласману на 14 бодова, што је значило само једно: да освоје светску титулу је морао да успешно обавља.

До последњег Гранд Прик сезоне, немачки само један бод испред Канађана, а за свој првенство је свакако добити Јацкуес на стази у финалне трке.

Последња трка сезоне одржан у Шпанији. Шумахер из првих секунди упали напред, Вилленеуве је иза - поново је патио од изузетно оклевање почетка. На 47 Цанадиан опсегу да је иза немачком, али онда се догодило нешто што нико није очекивао. Када покушате да преузме Шумахер Вилнев направила маневар којем је Црвени Барон реаговала изузетно агресивно. Као резултат тога, аутомобил "Ферари" Мајкл је са стазе, а Жак је остао у трци, настављајући да вози веома пажљиво, покушавајући да преузме неко, јер је његов основни циљ је био да се заврши у тачкама. Као резултат тога, трка је освојио репрезентативни Хаккинен Финске, за кога је ово прва победа у каријери у то време, и Вилнев је био трећи. Али овај резултат му је омогућило да постане двадесет шести светски шампион.

Царе од Виллиамс

Године 1998, сви "Формуле 1" екипа почела поступи у складу са новим правилима. Промене обећао узбуђење и сплетке, али на новим идејама ... морамо припремити унапред, а власник "Виллиамс" је показала неизрециву глупост - избачен из "стабилна" најбољи инжењер модерности Ендриана Невеи. Као резултат тога, цео тим је изгубио водећи стручњак, и Жак - цоол ауто.

Сезона је почела, а он је показао да је конкуренција само између "МцЛарен" и "Феррари". Пилот, у ствари, то је била борба са машином, а не супарнике.

Вилленеуве, упркос свим његовим напорима, није био у стању да постане шампион, али у скоро свакој трци откуца тачно показује. Било је проблема не само са аутомобилом, али и са техничарима који нису фаворизују своје пилоте. Сви отишли на чињеницу да је од овог тима, "Формуле 1" морали да напусте.

Стварање Бритисх Америцан Рацинг

У пролеће 1999. године, овај тим почео трке. Нажалост, нико од трке и нису успели. Жак је добро у квалификацијама, али у трци до циља дошао ретко. Као резултат тога, она није постигао ниједан поен.

Наредна сезона је била успешнија, али не превише. Након неког времена дошло је до промене менаџмент тима, и Вилнев је био без посла. Он је напустио "стабилна" у 2003. години.

Од 2004. године, под 2006. канадски играо у тимовима као што су Ренаулт, Саубер, БМВ Саубер, који, међутим, није постигла значајне резултате за себе.

Рацинг у тоуринг серији

У 2007. години, Жак креће у трку под називом "24 сата Ле Мана", која се залаже за "Пеугеот". Вилнев и његови другови био је други, али нису стигли до циља, што је порекло од трке због техничких проблема. Пре почетка такмичења наведеног канадски менаџер Креиг Поллок рекао Вилнев жели да постави светски рекорд у броју освојених трке серије.

Наредне године, Џек поново учествује на такмичењу "24 сата Ле Мана". Он је био у кочији заједно са Марц Гене и Ницолас Минассианом. Спортисти самоуверено ишао на првој позицији када је трка време интервенисао. Као резултат тога, аутомобил "Пеугеот" брзо је почео да губи своју предност продужења, а ујутро следећег дана су брзо преузима ривала у лице "Ауди". Крајњи резултат за Вилленеуве и партнера постала друго место.

Овде је он - Жак Вилнев. "Формуле 1" још увек има оних трке у којој је постао најпознатији и познат по томе. Иако је канадски данас више није валидан возач, али он се сетио и поштован као један од најистакнутијих пилотима "Роиал раса" за време трајања њиховог постојања.