Спорт и фитнесАтлетика

Марија Савинова: спортске успехе и биографију

Марија Савинова - успешна Руски тркач. Један од најважнијих украшених спортиста пост-совјетској Русији, победник светског првенства. Учесник Гранд допинга скандала.

Детињство и младост

Она је рођена 1985. године у Цхелиабинск хладноћи. Она никада није замишљао да ће мој живот је повезана са текућом. У раној младости је био склон плеса и сањао да понекад постане прави играч. Са годинама, приоритети су се променили, а сада играла бадминтон. Важно је напоменути да је успела и чак постала лекција у овом Савинова кандидат за мастер спорта.

Руннинг Мариа почела вежба сасвим случајно. Дошао сам са девојком у одељку и одлучио да одржи један вежбу. Чувени тренер Маслова је видео и понудио јој тренирају константно. Марија Савинова не отпор, јер је волео спорт и она је управо оно што његови ставови се. У будућности, она ће у великој мери издваја од својих вршњака и да ће ускоро почети да покажу свој таленат.

У 2003. години, Марија је упућен јуниорског првенства Русије. Нико није мислио да може да победи било шта, али је освојила бронзану медаљу. Исте године освојила је бронзану медаљу и Европског првенства за младе. Од тркач је почела да се озбиљно схватити, не само у такмичењима на државном нивоу, али иу Европи. На деветнаест година освојила сребро у шампионату осам удаљености руског метара и по километра.

одрасла особа каријера

После успеха на нивоу младих спортиста за дуго времена нисам могао постићи ништа у конкуренцији одраслих. Савинова одлучи да се предмет у тренера, и иде у Владимир КАЗАРИН.

Са новим тренером на значајно побољшао, али главне награде тек треба наћи. У 2008. години, она је послата на светском првенству у Валенсији, али је потребно само шеснаестогодишњицу место. То постаје прави пробој у 2009. години. Она је освојио првенство Русије, а такође је освојио Европско првенство. Након ове сезоне Савинова постане поштован спортиста на свету.

2010 испоставило да је још успешнији. Она је освојио прво место на светским првенствима, као и на Европском првенству. Важно је напоменути да су сви награде освојене у женских осам метара. Нико није апсолутно није изненађен да у наредних годину дана поново Савинова освојила светско првенство.

У 2013. години, међународна првенство одржано у Русији, али спортиста је само друго место. За остале тркача, овај резултат би се сматрати успехом, али Марија је рекао да је она могла добити боље резултате.

Олимпијске игре

Будући олимпијски шампион Марија Савинова Отишао је на својим првим светским играма у двадесет седам година. За спортисте сматра ово доба бити врло импресивно, али девојка је показала да је још увек прерано отписати. На такмичењима у Лондону, постала је прва у даљине осам стотина метара, и показао резултат од 1 минута 56.19 секунди.

Руннер се вратио кући као победник, и као један од најјачих спортиста на свету. Изгледало је да је због старости Марија више неће показати добре резултате након летње игре, али то није било тако. Она ће освојити много више победа, упркос чињеници да је била скоро тридесет година.

Марија Савинова: Допинг скандал

У 2015., догађај ће се десити резонанцу. Дешава се да многи руски спортисти оптужен за употребу недозвољених дрога. Међу овој листи, и воља Савинова. Наравно, све ће оспорити ову одлуку, али у антидопинг агенције да би били сигурни да спортисти заиста користио лекове које су забрањене међународним конвенцијама. Као резултат тога, одлучено је да се Мери забезекнути. Званичници желе да јој одузме од свих награда и доживотном забраном учешћа у такмичењима било ком нивоу. Важно је напоменути да дисквалификовати прикупе и шампион тренер. У овом тренутку, коначна одлука није прихваћена, а последњих суђења.

Марија Савинова сигуран да ли је дисквалификован, то је потпуно погрешно, јер допинг никада нису прихватили.

лични живот

Муж девојка је такође веома добро позната личност у свету атлетике. Његово име је Алексеј Фарносов. Млади људи су дуго познајемо, јер ради један тренера. У почетку су се тек упознали, али у 2010 је одлучио да легализују своју везу. Пет година након венчања, пар прво дете је рођен.

Марија Савинова је велики спортиста. Упркос чињеници да је лишава свих почасти и звања, сви ће га памтити као један од најјачих тркача на свету. Још један доказ да је - неколико државном нивоу награде, међу којима је редослед пријатељства. Важно је напоменути да се добије само оне спортисте који заиста успели да постигну много.

Copyright © 2018 sr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.